Передумови виникнення

Однією з проблем України (зокрема, у Чернівецький області) є проблема повеней.  Такі ж самі проблеми є і у сусідніх країнах: Румунії та у Республіці Молдова. Кожного року українські, румунські та молдовські населені пункти, які розташовані вздовж річки Прут, страждають у результаті повеней.

Найбільш яскравим прикладом є повені серпня 2008 року. Варто зауважити, що в Україні Новоселицький район був визнаний одним з найбільш постраждалих територій. Катастрофа забрала 38 людських життів у цілому по Україні, в тому числі життя 2 осіб з Новоселицького району. Це стихійне лихо змусило місцеві і регіональні органи влади звернути увагу на небезпеку, яка існує в долині річки Прут.

В результаті цих подій було прийнято Державну цільову програму комплексного протипаводкового захисту в басейнах річок Дністра, Пруту та Сірету. У зв’язку з цим у кошторисній документації було прийнято рішення на 2009-2010 рр. щодо зміцнення берегів і відновлення захисної дамби на річці Прут у с. Тарасівці Новоселицького району Чернівецької області. Рішення було розроблено Дністровсько-Прутським  басейновим управлінням водних ресурсів.

Для виконання Державної цільової програми та з метою забезпечення населення в подальшому від трагічних наслідків такого стихійного лиха Новоселицька районна державна адміністраціяініціювала розробку проекту „Підвищення безпеки життєдіяльності населення в долині річки Прут”.

В свою чергу, для виконання Програми залучення інвестицій в економіку Новоселицького району було вирішено подати даний проект на конкурс проектів в рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013 рр. За результатами конкурсу проект отримав фінансування. За підтримки голови Новоселицької РДА Георгія Нікітовича проект вдало пройшов стадію контрактації та наразі йде його успішна реалізація.

Повінь  у с. Маршинці, 2008р.